Fitness cvičení
Jóga pro zdravá záda
Hatha jóga
Fitjóga
Cvičení s úsměvem 60+
Fitsenior s úsměvem
Tancem ke spokojenému tělu
Angličtina pro začátečníky
Angličtina pro mírně pokročilé
Trénink paměti
Počítačová zručnost - začátečníci
Počítačová zručnost - mírně pokročilí
Pletení z pedigu
Rukodělné dílny
Výuka klavíru od 5 do 99 let

Výtvarné techniky pro dospělé

Batolata, hýbejte se! 1,5-3 roky
Hýbánky pro nejmenší
Rytmika pro děti 3-5 let
Rytmika pro děti 5-8 let
Tvořivý ateliér pro děti od 1,5-3 roky s (pra)rodiči
Výtvarná dílna pro děti od 4 do 7 let
Výtvarná dílna pro děti od 7 let
Výuka klavíru od 5 let

Hravá párová akrobacie pro děti od 4 let s rodiči

SLAVNÍ TEXTAŘI PODRUHÉ ve čtvrtek 25. dubna od 17 hodin

Víte, kdo napsal text k písním Lady Carneval, Tam za vodou v rákosí, Včelka Mája, Poslední kovboj…? Další poslechový pořad Pavla Svobody představí  dva textaře, kteří významným způsobem ovlivnili podobu české populární hudby šedesátých až osmdesátých let. Zdeněk Rytíř a Jiří Štaidl jsou autory hitů pro většinu známých zpěváků té doby -  Gotta, Matušku, Neckáře, Vondráčkovou, Kubišovou a řadu dalších. Písničky s jejich texty se hrají dodnes. Přijďte si je poslechnout a zavzpomínat ve čtvrtek 25. 4. od 17 hodin do volnočasového centra Vojtova 7. Vstup zdarma

JAK PEČOVAT O SVOJI PAMĚŤ v úterý 23. dubna od 10 hodin

Udržet pozornost, prostorovou orientaci a další mozkové funkce v dobré kondici až do pozdního věku je přáním každého z nás. S tím, jak na to pomocí posilování paměti hravou formou, rituály, či dalšími technikami vám poradí lektor tréninku paměti a dlouholetý pracovník pro hendikepované Zdeněk Choura v úterý 23. 4. od 10 hodin ve volnočasovém centru Vojtova 7. Vstup zdarma

POSEZENÍ U CIMBÁLU v pátek 12. dubna od 18.30 hodin

Kávééska, příspěvková organizace MČ Brno-střed zve na další Posezení u cimbálu se sólisty BROLNu při skleničce vína. Uskuteční se opět v pátek 12. 4. od 18.30 hodin ve Společenském sále radnice MČ Brno-střed Dominikánská 2. Vstupenky budou v prodeji v pondělí 8. 4. od 14 hodin na recepci CVČ Botanka, Botanická 13,  tel.: 725 871 752. Zbylé vstupenky pak budou k dispozici na místě.

PŘEDNÁŠKA VILA - PROMĚNY STAVEBNÍHO KONCEPTU A MĚSTO BRNO ve čtvrtek 11. dubna od 17 hodin

V dubnové přednášce Jakuba Kříže se budeme věnovat vilám. Historie tzv. vilových staveb sahá do období antiky. Renesance se k vilovému stavebnímu typu vrátila, nicméně celkové pojetí zde již bylo poněkud odlišné. Jedním z nejslavnějších projektantů vil byl v době 16. století Andrea Palladio. Jeho architektonické principy pak byly opakovaně využívány i po celé 19. století a setkáme se s nimi také v Brně (např. Vila Heinricha von Felsenbrunn). V moravské metropoli vznikla nejstarší vilová čtvrť již v roce 1860 v Černých polích a její první stavbou byla Kaisrova vila. Připomenuty v přednášce však budou i secesní vily nebo vybrané stavby meziválečné. Důraz bude kladen na méně známé nebo opomíjené stavby. Vstupné 20 Kč/na místě/kapacita omezena.

Kde: KÁVÉESKA, volnočasové centrum Vojtova 7

DOBROČINNÝ KARNEVAL s doktorkou KUŽELKOU v sobotu 23. března od 15:00 do 17:00 hodin

Zveme vás do volnočasového centra Vojtova na dětský charitativní karneval s doktorkou Kuželkou v sobotu 23. 3. od 15 do 17 hodin. Těšit se můžete na společné tancování, zpívání, hraní, výtvarné tvoření a také na speciální cirkusové kousky doktorky Kuželky! Výtěžek ze vstupného bude věnován do veřejné sbírky "Auto pro Koníkovský skládek potřeb pro pěstouny a matky v nouzi". Vybraná částka by měla posloužit na koupi nového auta Dacia Jogger, případně auta ojetého, či alespoň na opravu starého, nyní nepojízdného automobilu. Zbylé peníze budou využity na provoz skládku, nebo pronájem a vybavení nových skladových prostor. Těšíme se na vás!

KURZY A PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY S KÁVÉESKOU

Volnočasové centrum Vojtova nabízí zejména seniorům aktivity v příjemném prostředí malého kolektivu v kurzu jemné jógy každé pondělí od 11 nebo 16 hodin, dále v kurzu jógy pro zdravá záda ve středu od 11 hodin, fitness cvičení ve středu v 15 a 16 hodin, ve čtvrtek pak fitjógu od 11 hodin a počítačovou zručnost od 15 hodin.

Na dobu letních prázdnin připravujeme pro děti v obou volnočasových centrech Kávéesky opět příměstské tábory pro školáky i malé předškoláky plné tvůrčích i pohybových aktivit:

CVČ Vojtova: 15. – 19. 7. a 5. – 9. 8. (celodenní 6-11 let), 12. – 16. 8. (dopolední 3-6 let)

CVČ Botanka: 22. – 26. 7. (celodenní 6-11 let), 29. 7. – 2. 8. a 19. – 23. 8. (dopolední 3-6 let)

Bližší informace na recepci CVČ Vojtova, tel.: 775 857 959 a CVČ Botanka, tel.: 725 871 752.

VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ S KÁVÉESKOU v pátek 22. března od 15:30 do 18:00 hodin

Přijďte do volnočasového centra Vojtova 7 strávit páteční odpoledne 22. března od 15.30 do 18 hodin při vyrábění drobných velikonočních dekorací a ozdob z proutí, pedigu, papíru a různých přírodnin. Vítáni jsou nejen kreativní rodiče s dětmi, ale také senioři, kteří si chtějí procvičit své dovednosti a něco hezkého si odnést! K dispozici bude veškerý výtvarný materiál a odborné vedení lektorů. Vstup zdarma.

VELIKONOČNÍ SLAVNOSTI v pátek 22. března až do neděle 31. března

Na brněnské náměstí Svobody se opět vrací Velikonoční slavnosti, které pro vás již mnoho sezón připravuje Kávéeska – příspěvková organizace MČ Brno-střed. Jaro už snad bude v plném proudu a vy se budete moci sejít s přáteli u pestré nabídky sortimentu převážně s velikonoční tématikou. Jarní trhy letos odstartují již 22. března a až do neděle 31. března nabídnou na 40 stánků s řemeslnými a rukodělnými výrobky, pochutinami i občerstvením. Prostor bude dán tradičně také prezentaci neziskovému sektoru a živé hudební produkci. Stánky budou otevřeny každý den od 10 do 22 hodin, současně bude také denně od 16 do 19 hodin probíhat na pódiu doprovodný program složený převážně z vystoupení folklórních a národopisných souborů. Těšit se můžete například na cimbálovou muziku Kyjovsko, slovácký soubor Šafrán, Cimbálovou muziku Fryška a další, o víkendech od 15 hodin pak také na dětské soubory Dúbravěnka, Slováček a mnoho dalších. Také si budete moci ve velikonoční dílničce vytvořit s dětmi drobné dekorace a ozdoby. Program proběhne za každého počasí, doufáme, že to nám bude letos nakloněno příznivě. Přijďte se potěšit, nakoupit i pobavit se! Kompletní seznam prodejců, doprovodný program i další potřebné informace najdete na webových stránkách www.velikonocnislavnosti.cz.

Kde: náměstí Svobody

PŘEDNÁŠKA NOVOBAROKNÍ STYL KOLEM ROKU 1900 V BRNĚ A NA MORAVĚ ve čtvrtek 21. března od 17 hodin

V březnové přednášce Jakuba Kříže se vydáme do 19. století, v němž historizující architektura pracovala s celou škálou stylů ze starších dob. Výrazně se uplatnila novogotika či novorenesance. O poznání méně známé je však novobaroko. A to i přesto, že jeho tvarová bohatost v mnohém předznamenala secesi. V Brně pak novobaroko často koexistovalo se secesními motivy, vytvářejíce tak spolu zajímavé dekorativní kombinace poutající oko kolemjdoucích. Novobaroko se zároveň stalo spolu se secesí jakýmsi "patriotickým" stylem rakouské monarchie doby kolem roku 1900 a mělo podtrhnout politický význam habsburského rodu. Svědčí o tom kupříkladu budova Justičního paláce na dnešní Rooseveltově ulici. V Brně rovněž nacházíme práci architekta Ludwiga Baumanna, který rozvíjel novobarokní architektonické projekty ve spolupráci s arcivévodou Františkem Ferdinandem d'Este. V přednášce se však podíváme i za hranice Brna na jiné, třeba i památkově laděné projekty spojené s novobarokním stylem na Moravě. Vstupné 20 Kč/na místě/kapacita omezena.

Kde: KÁVÉESKA, volnočasové centrum Vojtova 7

To nejlepší z 29. Seniorfora ve čtvrtek 14. března od 17 hodin

Seniorforum je mezinárodní soutěžní přehlídka krátkých neprofesionálních filmů, natočených autory staršími 58 let, která vznikla v Kroměříži, ale poslední tři ročníky proběhly v Brně. Cílem je podpora tvůrčích aktivit autorů-seniorů a popularizace jejich práce mezi diváky. Snažíme se vyhýbat poněkud zprofanovanému termínu „amatérský film“. Naši autoři jsou sice laikové, ale jejich filmy jsou na profesionální úrovni – točí filmy dokumentární, animované, hrané i trikové. O tom, že jsou skvělé, se můžete přijít přesvědčit ve čtvrtek 14. 3. od 17 hodin do volnočasového centra Vojtova 7. Promítneme si několik oceněných krátkých filmů z loňského ročníku. Uvidíte cestopis, hraný film Četníci v létě 1938 i film o přírodních krásách Karpat. Filmy představí a o jejich autorech něco prozradí ředitel festivalu PaedDr. Josef Strubl. Vstup zdarma.

... více v odkazu "AKCE"