KULTURNÍ SERVIS

6 / 2020

Divadla

Buranteatr

12
Divadelník | předpremiéra #1 | 19:30
Hořká groteska o postarším divadelníkovi, který touží po velkém uměleckém výkonu, kterým by změnil svět.
15
Divadelník | předpremiéra #2 | 19:30
Hořká groteska o postarším divadelníkovi, který touží po velkém uměleckém výkonu, kterým by změnil svět.
16
Divadelník | předpremiéra #3 | 19:30
Hořká groteska o postarším divadelníkovi, který touží po velkém uměleckém výkonu, kterým by změnil svět.
23
I am normal: example no. 3 | 19:30
Moravská galerie | Umělecký projekt na pomezí výtvarné instalace, performance a happeningu.
https://www.buranteatr.cz/ https://www.facebook.com/buranteatr/

Divadlo Feste

01
Jakub Macek | Diagnóza: Masaryk | 20:00
"Diagnóza: Masaryk je inscenací sledující životní pouť Jana Masaryka, jíž determinuje duševní choroba."
07
Jaroslav Rudiš | Národní třída | 20:30
"Národní třída předkládá obraz úplně obyčejného člověka, pro něhož je mír pouhá přestávka mezi válkami."
16
K.Čapek, J.Honzírek | Display of the Shame | 20:30
"Výsledkem je inscenace, která přes téma soužití člověka se strojem (lépe řečeno s moderními technologiemi a umělou inteligencí) mluví o destruktivním vlivu techniky na mezilidskou komunikaci. - Luboš Mareček, Lidové noviny."
24
Roman Sikora | 20:30
Opravdu živé interview s opravdovým Petrem Kellnerem | PREMIÉRA
http://www.divadlofeste.cz/ https://www.facebook.com/divadlofeste/

Ensemble Opera Diversa

22
Labské Horrorropery | 19:00
Káznice (Robotárna).
30
Pařížské výlety: klavírní recitál Kristýny Znamenáčkové | 19:00
Stará radnice (Křišťálový sál) | Klavírní tvorba autorů 20. století: Bohuslav Martinů, Charles Koechlin, Jaroslav Ježek a Frecerico Mompou.
http://www.operadiversa.cz

ProART

26
Ondina_Malá mořská milovaná – brněnská premiéra open air | 20:00
Místodržitelský palác Moravská galerie | Experimentálně-klasická činoherně-pohybová kreace o mořských pannách a vílách napříč kulturami a časem.
https://www.proart-festival.cz/cz/ https://www.facebook.com/proart011/
Kluby

Café Práh

03
Mošny | 20:00
Koncert brněnské vokální skupiny.
11
Pavel Čadek | 19:00
Písničkář hrající na violoncello a zakladatel "cellofolku".
16
Bubnovačka s Kudrnou | 20:00
Společné bubnování přímo v kavárně. Perkuse na místě.
https://www.cafeprah.cz/ https://www.facebook.com/cafeprah/

Kabinet MÚZ

09
Amelie Siba (křest alba) + Dukla + Laokoon | 20:00
Písničkářka, křest, Synthpop, Experimental hip-hop.
10
Bare Escape (křest alba) + hosté | 20:00
Alternative, Indie rock, křest.
12
Drom + Tendri (křest split alba) | 20:00
Progressive rock, křest, indie.
16
Chief Bromden (křest alba) + Sinks | 20:00
Progressive rock, křest, indie.
18
Gospel of The Future + Kandar + Orban | 20:00
Sludge, grindcore, powerviolence.
19
Idea + Dj´s MC Gey + Inphy | 20:00
Hip-hop, Rap.
https://www.kabinetmuz.cz/ https://www.facebook.com/kabinetmuz/

Stará Pekárna

02
Band of Heysek | 20:00
Blues brněnské legendy Band of Heysek je notně humpolácké, sycené těžkotonážními riffy i zpěvem, který si nehraje na nějakou konzervatoristickou dokonalost.
12
A-beat | 20:00
70. a 80. léta v podání legendární brněnské party, což slibuje slušnou párty... A-beat je první kapela, která před 26 lety začala osobitě provázet své diváky rockovou historií a činí tak dodnes...
17
Dorota Barová | 20:00
"Dorota Barová má cit pro míchání žánrů, ale její hlavní síla je zpěv nabitý emocemi." Zazní program složený nejen z její první sólové desky Iluzja.
19
Phil Soenfelt | 20:00
Phil se rozhodl udělat koncert jako sólo a s hosty. Představí své poslední CD Cassandra Lied.
20
Rolling Stones Revival Band Brno akusticky s piánem a saxofonem | 20:00
Energická, rocková show s autentickým zvukem i představením ve stoneovských kostýmech.
26
Led Zeppelin Revival | 20:00
Velmi věrné připomenutí legendární kapely z absolutní světové špičky.
http://www.starapekarna.cz/ https://www.facebook.com/starapekarna/
Události

Café Práh

04
Pěšky do Santiaga – 3327 km | 19:00
Cestovatelský stand-up o netradiční svatební cestě.
08
77 neuvěřitelných míst Evropy | 19:00
Přednáška cestovatelky Hanky Máchalové.
15
Černobyl – spící peklo | 19:00
Dobrodruh Tomáš Kubeš nás zavede do míst jaderné katastrofy.
https://www.cafeprah.cz/ https://www.facebook.com/cafeprah/