Za časů Římského impéria (25.6.)

Pobočka Knihovny Jiřího Mahena Štýřice a Kávéeska – volnočasové centrum Vojtova zvou děti i seniory…

Pobočka Knihovny Jiřího Mahena Štýřice a Kávéeska – volnočasové centrum Vojtova zvou děti i seniory na předprázdninovou akci „Za časů Římského impéria“, která se bude konat v sobotu 25. 6. od 14 do 18 hodin v prostorách budovy Vojtova 7 a přilehlém parku.
Formou společensko-kulturního odpoledne bychom veřejnost rádi seznámili s bohatou historií místa, na němž se v současnosti nachází bytový komplex Vojtova 7 a 9 a obecně tak představili historické období Římského impéria, jenž místní oblast ovlivnilo. Důkazem toho jsou pozůstatky pěšího římského tábora odkrytého při archeologickém výzkumu.
Návštěvníci se mohou těšit na zajímavé přednášky s projekcí společnosti Archaia a Samuni s tématikou římských táborů, lučišnictví a cestopis o římských památkách na území Evropy. Ty proběhnou od 15, 16 a 17 hodin v prostorách Kávéesky, v přilehlém parku současně bude pro děti připraven pestrý odpolední program, při kterém se budou snažit stát římskými občany. Vyzkouší si legionářský výcvik za asistence římské legie, psaní na voskové tabulky, antické deskové hry a mnoho dalšího. Navečer bude také možnost si opéci donesené buřtíky na připraveném ohništi.

V případě velmi nepříznivého počasí bude program v omezeném rozsahu přesunut do prostor Kávéesky a knihovny.

Vstup zdarma.

A pak už hurá na prázdniny!